Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

День Гідності та Свободи

Дата: 31 грудня 2018 о 11:04

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, формування уміння викoристовувати теоретичні знaння в різних життєвих ситуаціях, поглиблeння знань школярів з історії України, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю з 19 по 23 листопада 2018 року в школі було проведено Тиждень історії.

Гасло тижня  «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього»   (Міґель де Сервантес Сааведра )

 Увагу школярів до історичної науки привертав інформаційний стенд,  розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок, з якими  можна було ознайомитися протягом тижня.

Впродовж цих днів пройшло чимало цікавих та змістовних заходів.

А саме 19 листопада відбулось відкриття тижня історії. Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини. Для учнів 10-11 класів, було організовано історичний брейн-ринг, де змагались три команди: «Мушкетери» ( Капітан Метенько Роман ), «Камелот» (Капітан Чубірка Вадім) та «Спарта» (Капітан – Туряниця Тімур). У напруженій боротьбі перемогла команда «Камелот» (11 клас).

Тоді ж для учнів 8 класу було підготовлену гру «Перший історичний мільйон», де учні змогли відчути себе учасниками цієї гри, відповідавши на різні історичні запитання й отримувавши за них відповідні бали. 

20 листопада для учнів 5-11 класів, були проведені ескурсії в музейну кімнату, де учні могли ознайомитись з культурою та побутом свого краю.

Також у 10 класі було проведено вікторину «Супер історик». Так, ним став Метенько Роман, обігнавши на декілька балів інших учнів.

Вже 21 листопада було проведено виховний захід до дня Гідності і Свободи, на якому були присутні учні 9-11 класів. Віталій Віталійович розповів про хронологію тих днів та наголосив на тому, що це була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина. Побажав не втручати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу. Також було переглянуто фільм-розслідування «Maidan Massacre», американського режисера про страшні події Майдану.

В цей же день, для учнів 5-го класу вчителем історії Пацаном В.В. було здійснено заочну мандрівку замками Закарпаття, де можна було ознайомитись з історією та легендами, якими насичені фортеці. В кінці уроку, учні пообіцяли, що відвідають кожний замок Закарпаття.

22 листопада учням 7 класу випала можливість здійснити подорож Київською Руссю. Відбулась вікторина, в якій взяли участь три команди («Воєводи», капітан Фізер Віталій, «Дружинники», капітан Кеменяш Ерік, «Князі», капітан Танинець Андрій) у ході якої відповівши на контрольне запитання перемогла команда «Князі».

Цього ж дня розплутуватись з лабіринту минулого довелось учням 6 класу. Вийти з нього намагались три команди: «Імпульс» капітан Батюк Іван, «Еліт» капітан Метенько Юрій та «Інтелект» капітан Пітра Павло. Перед командами були поставлені різні завдання: відповісти на запитання, вгадати історичну постать, розшифрувати слова та малюнки. Всі три команди успішно справились з поставленими завданнями, і зуміли швидко вийти з таємничих лабіринтів.  

23 листопада відбулася учнівська лінійка «День пам’яті жертв Голодомору».( Вчитель історії Пацан В.В., педагог-організатор Русин М.Ю., дирекція школи та учні 9-11 класів).  Ведучими (Гуца Людмила і Динис Василь) було проаналізовано трагічні роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Вчителем історії Пацаном В.В. була надана коротка історична довідка про ті події, різні історії очевидців. Учні 9-класу декламували поезії  Д. Головко «У той рік заніміли зозулі» Н.Тривайло «Полум’я скорботи». Також було продемонстровано фільм «Голод». В кінці уроку було запалено свічку й проведено хвилину мовчання пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. Пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

Також  разом з 11 класом було проведено вчителем історії конференцію на тему: «Україна і Друга світова війна», де відбувся детальний аналіз цієї історичної події, разом з учнями обговорено причини-хід-наслідки війни, різні підходи і оцінки.

Цього ж дня, нажаль відбулось і завершення цього тижня, нагородження переможців. Тиждень історії в школі завершився. Та не закінчилася ретельна щоденна підготовка до такого свята-звіту, яка чекає на всіх учнів наступного року.

Підсумовуючи тиждень історії, можна сказати, що вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні дисципліни. Це не тільки розваги для учнів, скільки одна з форм організації навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати їхні знання. Адже було поставлено завдання не просто оцінити рівень історичних знань, а й дати максимум нових знань і вражень, позитивних емоцій та стимулювати інтерес до вивчення історії.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.