Святкування Дня Матері

Дата: 14 травня 2018 о 21:37, Оновлено 13 вересня 2018 о 09:42
Автор: Кошеля М. М.

Мама… В усі часи, усі народи пов’язували з нею найсокровенніше, возвеличували її  як найбільшу святиню. Вона - корінь життя, берегиня роду людського, вона - та квітка, промінь якої ніколи не в’яне, а розцвітає з плином літ усе ясніше.

Мама, мати, матуся... Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо ним ми звертаємось до найближчої, найдобрішої, найкращої, наймилішої для нас людини. Любов материнська не знає кордонів, страху, сумнівів. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє нас перед безоднею. Мати тяжко страждає, якщо її дітей спіткало лихо, і розквітає, стає молодшою, веселішою, сильнішою, коли бачить, що її діти виросли порядними людьми. Мати – захист і притулок для дитини, вона її опора і совість. Все, що є в нас найкращого, все від неї, від рідної неньки.
Напево, саме тому у травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято найріднішої, наймилішої, найближчої для нас людини - Матері. День Матері відзначається у другу неділю травня, але готуватися до нього починають заздалегідь. Діти готують для своїх найрідніших матусь подарунки, співають пісні, складають вірші, пишуть листи-сповіді.
Підготовка до свята почалася з конкурсу "Малюнок, лист, вірш мамі". В шкільному етапі конкурсу переможцями стали учень 7 класу Мигович Михайло (малюнок "Поцілунок мами") та учениця 8 класу Гуца Людмила (лист до мами). Роботи цих учнів представляли нашу школу на районному етапі конкурсу.
Святкові врочистості проводилися в школі з 10 по 14 травня. Чудові виступи підготували для своїх мам учні 2, 3 та 6 класів. Діти дарували матерям власноруч виготовлені сувеніри, ділилися найсокровеннішим у листах, читали вірші, співали й танцювали. Головна мета свята - подякувати мамам за турботу, попросити пробачення за проступки, усвідомити, що завжди слід пам’ятати про тих, хто дав нам життя, цінувати їх, бо життя їхнє не вічне, щоб не довелося потім карати себе за те, чого не сказав чи не зробив.