День пам'яті та примирення

Дата: 8 травня 2018 о 21:59, Оновлено 10 травня 2018 о 15:45

З нагоди Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в нашій школі відбулося урочисте покладання Гірлянди Слави та квітів до обеліска воїнам-землякам.

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України.  Минають роки, відлітають у вічність… Більше півстоліття минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.  Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.
    Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.

На жаль, наша війна за велику перемогу ще не завершилась. З березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну.

Ми розуміємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Тому, з нагоди Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в нашій школі відбулося урочисте покладання  Гірлянди Слави та  квітів до обеліска воїнам-землякам. В даному заході взяли участь сільський голова, дирекція школи, вчителі та учні 1-11 класів. Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто не дожив до переможного травня, кому не судилося повернутися до рідної домівки й обійняти рідних.

Пам'ять про тих, чиє життя обгоріло у пеклі війни, ще довго буде нагадувати людству про неприпустимість повторення трагічних сторінок історії. Це добре розуміють старшокласники – саме їм випала честь покласти до обеліска Гірлянду Слави.